Google search

 
 

У післядипломній медичній освіті все більше приділяють увагу створенню сучасних навчальних програм, з врахуванням розвитку когнітивній, психомоторній та емоційній сфер дорослої людини, зокрема під час підготовки інтернів. У всьому світі спостерігається зрушення в методах медичної освіти в бік практичного медичного навчання – симуляції. Медичне моделювання пропонує численні освітні стратегії всебічної теоретичної та практичної підготовки майбутніх лікарів, з врахуванням гарантії якості навчання та безпеки як для здобувачів освіти, так й для пацієнтів. Медичне моделювання передбачає імітацію клінічної ситуації або окремо взятої фізіологічної системи. З цією метою використовують біологічні, механічні, електронні та віртуальні (комп'ютерні) моделі.

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії (завідувач професор Олег Лоскутов) активно впроваджуються симуляційні підходи в основних видах навчання, таких як лекції, семінари та практичні заняття. Днями професор Олег Лоскутов прочитав лекцію інтернам першого року навчання, під час якої висвітлив теоретичні підходи та практичні аспекти оцінки вираженості пресорних гемодинамічних реакцій на етапі ввідного наркозу та інтубації трахеї, а також питання їх профілактики та способів лікування.

За вказаною темою було проведено практичне заняття з використанням симуляційних методів. Були розглянуті практичні аспекти зміни показників гемодинаміки та їх своєчасна корекція у пацієнтів з ішемічною хворобою серця з використанням різних сучасних методик (використання лідокаїну, яким зрошували голосові зв’язки перед введенням ендотрахеальної трубки, корекція гемодинаміки з використанням урапідилу чи поглиблення анестезії у вигляді додаткового введення фентанілу й пропофолу). Присутні лікарі-інтерни взяли активну участь у проведенні занять та зазначили корисність такого інноваційного підходу як симуляція у післядипломній медичні освіті.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 90% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 90% - 5 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також