Google search

 
 

17 вересня 2021 року на кафедрі мікробіології Національного університету охорони здоров’я імені П. Л. Шупика в онлайн-форматі відбулася конференція, присвячена 100-річчю кафедри.

Роботу конференції відкрив завідувач кафедри мікробіології д.мед.н. професор Д. Кирик, який представив презентацію про історію розвитку та становлення кафедри мікробіології. Історія кафедри  починається з 1921 року, коли була  організована кафедра мікробіології та лабораторної діагностики, що проводила підготовку лікарів – клінічних лаборантів. З 1932 року, коли почали спеціалізуватися головним чином лікарі-мікробіологи, назву було змінено на «кафедра мікробіології». Її засновник і перший завідуючий – професор  М. Беньяш, очолював кафедру до 1941 року і був розстріляний у Бабиному Яру. Після звільнення Києва у 1944 році кафедра відновила свою діяльність під керівництвом (до 1953 р.) дійсного члена АН України В. Дроботька, який розробив положення про суть дисоціації мікроорганізмів, працював над створенням антибіотиків рослинного походження. У 1953–1963 роках кафедру очолював професор С. Речменський – відомий спеціаліст з аеромікробіології, У 1963–1975 роках кафедру очолював доцент Ф. Повелиця, у 1976–1997 роках – лауреат державної премії СРСР професор В. Знаменський, автор лікарського препарату «Ентеросгель», у 1997–2007 роках – професор І. Білько, визнаний фахівець мікробіологічної діагностики туберкульозу. Певний період часу, після її об’єднання з кафедрою епідеміології, завідуючими були епідеміологи професор Н. Виноград, професор В. Гавура, доцент А. Салманов.

 

На конференції виступили провідний ендокринолог Хорватії професор Даріо Рахеліч, який прилетів до Києва, один з найвідомійших кардіологів Сполучених Штатів Америки, професор Михайло Косібород (дистанційно, але в режимі реального часу), а також провідні кардіологи, гінекологи і ендокринологи нашої країни. Були розглянуті сучасні можливості діагностики та ефективного лікування пацієнтів з кардіометаболічними захворюваннями. Всі доповідачі підкреслювали, що нагальною потребою є створення кардіометаболічного відділеня для надання медичної допомоги таким пацієнтам.

Починаючи з грудня 2019 року кафедру очолює професор Д. Кирик, один із фундаторів наукового напрямку «молекулярна епідеміологія бактеріальних інфекцій». За останні роки співробітниками кафедри, за матеріалами НДР, опубліковано 10 статей у наукових виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus і Web of Science, захищена кандидатська і успішно виконується докторська дисертації. Кафедра активно співпрапцює з міжнародними організаціями – Європейським товариством мікробіології та інфекційних хвороб(ESCMID),Федерацією європейських мікробіологічних товариств(FEMS) та Американським мікробіологічним товариством(AMS),на платформі FACEBOOK успішно працює школа клінічного мікробіолога(School of clinical microbiologist).

У програму конференції включено близько 30 доповідей про актуальні проблеми в галузі мікробіології. Учасники конференції мали можливість познайомитися з дослідженнями відомих українських вчених у галузі клінічної, ветеринарної та сільськогосподарської мікробіології. З особливим інтересом учасники конференції заслухали доповіді, присвячені сучасним аспектам клінічної мікробіології професора, завідувачки лабораторії мікробіології, вірусології та мікології  ДУ «Інститут урології НАМН України» А. Руденко, завідувачки лабораторії та проблем антиінфекційного імунітету, ДУ «Інститут гематології та трансфузіології НАМН України» д.б.н. А. Рибальської та завідувача кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології Дніпровського державного медичного університету професора Д. Степанського. Доповідачі підкреслили, що сьогодні клінічна мікробіологія займає вагоме  місце у практичній медицині.

Завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я МОЗ України Р. Колесник наголосив про стрімке зростання стійких до антибіотиків штамів мікроорганізмів у період пандемії COVID-19 та необхідність імплементації  стандарту EUCAST у практичну діяльність мікробіологічних лабораторій. З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням: https://youtu.be/3RS60uoaNi0.

У рамках конференції відбулося святкування Міжнародного Дня мікроорганізмів,який відзначають щорічно 17 вересня (International microorganism day). Нагороджено переможців конкурсу малюнків мікроорганізмами призами від партнера-спонсора компанії «Медкосвісс».Ознайомитись з роботами можна за посиланням: https://youtu.be/1HctvfQ1xuM.

Славетна історія кафедри продовжується.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 85.8% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 82.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 82.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу