Google search

 
 

11 жовтня 2021 року на кафедрі онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика під головуванням завідувача кафедри професора Прокопа Гордійчука, за участі викладачів кафедри д.мед.н. Катерини Харченко (завідувачки відділення мініінвазивної хірургії базової установи кафедри – КНП «Київський міський клінічний онкологічний центр») та куратора циклу професора Станіслава Мясоєдова, відбулася вступна семінар-конференція лікарів-інтернів першого року навчання, які проходять первинну спеціалізацію по клінічній онкології, за темою: «Рак яєчників».

Захід проводився у очному форматі згідно положень, регламентуючих навчання за змішаною системою відвідування учбових занять та проведення клінічної роботи в умовах карантинних обмежень. Набутий кафедрою онкології у поточному та минулому роках досвід впродовж дії кількох рівнів карантинних обмежень дозволив випрацювати відповідні алгоритми учбового процесу та практичного навчання на клінічних базах кафедри, що дозволяє повністю виконати завдання циклу інтернатури.

З 10 присутніх на семінарі лікарів-інтернів виступили із повідомленнями 9, послідовно висвітлюючи окремі розділи теми. Виступили також опоненти доповідачів, жваво та предметно задавалися запитання, викладачі уточнювали та коригували відповіді на дискусійні питання.

З мікролекцією та демонстрацією власних інтраопераційних фотографій виступила за темою заняття Катерина Харченко. Вона, спираючись на свій 13-річний досвід надання амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги хворим на рак яєчників у провідному столичному онкологічному закладі, зосередилася на висвітленні найсуттєвіших положень визнаних у світі клінічних рекомендацій. Підкріплюючи доказові наукові дані ілюстрацією власних клінічних випадків, Катерина Харченко пояснила умови проведення хворим найбільш прогресивного комбінованого та комплексного онкологічного лікування. Особливу увагу доповідач приділила профілактиці захворювання, оптимальному алгоритму стадіювання злоякісного процесу, диспансерного спостереження і підтримуючої терапії. Висвітлений був також досвід відділення, керованого Катериною Харченко, у якому за минулий рік було виконано 87 повних циторедуктивних резекцій з приводу поширеного раку яєчників. Ці найперспективніші і найскладніші високотехнологічні розширені та комбіновані онкогінекологічні операції приносять і найбільш обнадійливі онкологічні результати, тому що проводяться із куративним очікуванням.

У теперішній час згадане відділення клініки проходить процес міжнародної сертифікації у якості великооб'ємного центру за ознакою щорічного виконання більше 50 подібних втручань та отриманими хірургічними і онкологічними наслідками згідно встановленого стандарту. Наголошено було також, що повна циторедуктивна резекція становить, за найвищими міжнародно-визнаними вимогами, кращу та рекомендовану опцію лікування хворих на місцево-поширений рак яєчників, натепер доступну у двох вітчизняних клініках, одна з яких є клінічною базою проведення циклу інтернатури на кафедрі онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також