Більше 10 років кафедра неонатології плідно співпрацювала з міжнародними проектами, які дозволили впровадити найновіші сучасні технології та останні світові тенденції у галузі неонатології. Це значною мірою вплинуло на якість надання допомоги новонародженим:
1) Співпраця з дитячим фондом ЮНІСЕФ – підтримка грудного вигодовування та впровадження Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини»;
2) USAID (Агенція США з міжнародного розвитку) – впровадження методу «Кенгуру», профілактика жовтяниць у новонароджених, створення протоколу догляду за здоровою новонародженою дитиною;
3) Україно-Швейцарський проект«Здоров`я матері та дитини» – створення протоколів та клінічних настанов з початкової та реанімаційної допомоги новонародженим, дихальної підтримки, транспортування новонароджених. В рамках проекту у спільно з співробітниками кафедри неонатології розроблено навчальні посібники:
- Створення електронних навчальних посібників «Початкова та реанімаційна допомога новонародженим» та «СРАР як метод респіраторної терапії новонароджених»
- Посібник для батьків «Щоденник перебування у відділенні інтенсивної терапії новонароджених»
- Проведення тренінгів та симуляційного навчання
4) Україно-Німецька співпраця – нейромоніторинг новонароджених та ряд інших.
5) Співпраця з міжнародною організацією «Очі Самаритян» («Eye Samarityans International», USA). 6-7.06.2019 - Міжнародний семінар-тренінг «Профілактика ретинопатії передчасно народжених дітей в Україні»(Спільно УАП та Eye Samarityans International, USA, Великобританія).
У 2015 році професор Шунько Є.Є. та доцент Кончаковська Т.В. брали участь у Конгресі педіатрів у м. Мадрид, Іспанія, а на 9 міжнародній конференції з моніторингу мозку і нейропротекції у новонароджених в м. Корк, Ірландія була представлена робота Electrophysiological Diagnostic Methods of Newborn's Paroxysmal Disorders (проф. Шунько Є.Є., доц. Кончаковська Т.В., аспірант Костюкова Д.М.). У 2015 - Костюк О.О.приймала участь у ІІ Academic Conferences. Neo-BFHI 2015. в м. Упсала. Швеція.
У 2016 році на XXV Європейському конгресі перинатальної медицини у Маастрихті, Нідерланди, представлено роботи Neuromonitoring in neonatology – differential diagnostics of paroxysmal events in premature infants (проф. Шунько Є.Є., аспірант Костюкова Д.М.) та Clinical course and diagnosis respiratory syncytial viral infection in newborns (проф. Шунько Є.Є., доц. Лакша О.Т.).
У 2017 році викладачі кафедри проф. Шунько Є.Є. та доц. Лакша О.Т. взяли участь у 2 конгресі європейських неонатальних товариств (JENS) у м. Венеція, Італія, а проф. Писарєв А.О. представляв постерну доповідь The using of abdominal regional saturation in preterm neonates when organizing enteral feeding та приймав участь у 9 конференції Досконалість в педіатрії у м. Відень, Австрія. У рамках співпраці з міжнародною організацією «Очі Самаритян» (США) у 2017р О.О. Костюк приймала участь у конференції та майстер-класі на 15th International Conference of the Armenian Eye Care Project on Ophthalmology and Neonatology в м. Єреван, Вірменія.
У 2018 – доцент О.О. Костюк в 10th міжнародній конференції координаторів з грудного вигодовування мережі BFHI в м.Steenwijk, Netherland.
У 2019 р: О.О. Костюк виступила з доповіддю в м. Вільнюс (Литва) на 4th Baltic pediatric congress under of auspices of European Academy of Pediatrics (EAP/UEMS-SP)
Кончаковська Т.В. відівідала 11th International youth conference” Perspectives of science and education” CША, Нью-Йорк зі стендовою доповіддю та 7th International Conference on Neonatal Care “NEONATUS 2019” у Польща, Варшава.
Професор Є.Є.Шунько, доценти О.Т.Лакша, О.О. Костюк брали участь у EAP 2019 Congress. в м.Порто, Португалія, де відвідали конференцію та майстер-клас.
У 2020 році, під час перебування з грантовим проектом у м. Філадельфія (США), Костюк О.О. відвідала: The 6th annual CHOP Chronic lung diseases Conference. та HUMAN MILK & BREASTFEEDING DURING COVID-19 Provided by: Children’s Hospital of Philadelphia (онлайн). В цьому ж році - Кончаковська Т.В. брала участь у 8th International Conference on Neonatal Care “NEONATUS 2020” у Польщі, Варшава.
НАУКОВО-ДОСЛІДНА ДІЯЛЬНІСТЬ, СТАЖУВАННЯ, ГРАНТИ
- 2016 - Д.М. Костюкова: заочний аспірант (ЕЕГ, полісомнографія), Німеччина, стажування
- 2016 - О.О. Костюк: Providence: Health & services. Alaska Medical Center.; University of Iowa. Department of Pediatrics (штати Аляска, Айова, США). Стажування
- 01- 19.07.2020 - О.О. Костюк: Програми Фулбрайта в Україні. Виконання ґрантової роботи «Організація та управління Банками донорського молока в Україні». Пенсильванський Університет, Дитяча лікарня Філадельфії - CHOP (Штат Пенсильванія, США)
- 02-26.05.2020 – Є.Є. Шунько, О.Т. Лакша, О.О. Бєлова: стажування для викладачів “New and innovative teaching methods in medicine” (Люблін, Польща)
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ, ВИСТАВКАХ, ТРЕНІНГАХ
2016 - Участь у міжнародній виставці - Manchester Academic Health Sciences Centre – інформаційна зустріч на тему «Зміна клінічної картини мукополісахаридозу І типу» 4-5.02.2016, Манчестер, Англія meeting Changing the Clinical Picture of MPS I Manchester (United Kingdom)
2017 - О.О. Костюк залучений експерт технічної місії спільно з експертами ВООЗ та світового банку (С.Карай, А.Гансманн) - згідно угоди між МОЗ України та Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва в Україні (аудит результатів впровадження проектів, які реалізовувалися за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації в Івано-Франківській, Одеській та Вінницькій областях: проект «Здоров’я матері та дитини» (2011-2016), ”Комплексна медична допомога під час небажаної вагітності” (2011-2015) та проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини» (2013-2017).
2019 - Костюк О.О. - організатор, модератор міжнародного семінару-тренінгу «Профілактика ретинопатії передчасно народжених дітей в Україні» м.Київ (Спільно УАП та Eye Samarityans International, USA, Великобританія).
НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ
На кафедрі проходили навчання в аспірантурі, клінічній ординатурі та стажування з неонатології лікарі з таких країн, як Грузія, Азербайджан, Китай, Ліван, Ліберія, Узбекистан, Молдова, Білорусь та інші… Загалом за останній час на кафедрі пройшли навчання 10 іноземних спеціалістів.