18-19 березня, згідно плану наукових заходів НУОЗ України імені П.Л. Шупика було проведено науково-практичну конференцію GYN. GYN – це унікальний проект професійного розвитку для акушерів-гінекологів «Дивлячись очима сучасного лікаря», одним з організаторів якого є кафедра акушерства, гінекології та медицини плода нашого університету.

В перший день конференції було проведено майстер-клас «Природа жінки – бути здоровою!» організаторами якого виступили співробітники кафедри. В рамках майстер-класу завідувач кафедри професор Світлана Жук виступила з темою «Маленький плід – стан питання на тепер та перспективи», професор В. Медвідь розрив тему «Ранній токсикоз: проблема вічна, лікувальні можливості нові», професор Р. Ткаченко представив доповідь «Ропістезія – сучасний підхід до безболісних пологів». Також у майстер-класі виступили професор Л. Назаренко (Харків), професор О. Щуревська (Київ), професор Д. Коньков (Вінниця), професор О. Таран (Вінниця), доцент кафедри акушерства, гінекології та медицини плода І. Ус.

Великий інтерес викликала секція «Драматична екстрагенітальна патологія. Секрети майстерності в реальних клінічних прикладах», яка проходила під модерацією член-кореспондента НАМН України професора В. Медведя. Доповідач розкрив загальні питання хвороб крові і системи кровотворення у вагітних, а також зупинився на проблемах гострої лейкемії, ессенціальної тромбоцитопенії у пацієнток.

Ще одна секція другого дня конференції «Оптимальна лікувальна стратегія-запорука успіху» включала ряд доповідей, дві з яких представила професор С. Жук. В секції прийняли також участь професор О. Таран, д.мед.н. О. Ефименко, к.мед.н. О. Білодід.

Даний захід викликав неабияку цікавість та активність з боку лікарів практиків. На онлайн конференції було зареєстровано біля 2,5 тисяч учасників та зафіксовано понад 12 тисяч переглядів. Конференція проходила у суботу та неділю, що надало можливість учасникам приймати активну участь у обговоренні, ставити питань в чаті та отримувати відповіді безпосередньо від доповідача, а також успішно пройти заключне оцінювання та отримати сертифікати БПР.

Організатори заходу врахували побажання лікарів щодо тематики наступних науково-практичних конференцій та майстер-класів.