23-24.11.2023 р. у м. Києві за ініціативи ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги" спільно з Національною академією медичних наук України, НУОЗ України імені П.Л. Шупика та іншими представниками медичної, соціальної, фінансової, духовної та юридичної спільноти України відбувся ІV Національний конгрес з паліативної та хоспісної допомоги.

Незважаючи на війну, економічні складнощі, завдяки підтримці Верховної Ради України та Уряду України розвиток паліативної допомоги в нашій країні продовжується. Проте паліативна допомога, як складова соціально-медичної допомоги на даному етапі розвитку, потребує упорядкування отриманих здобутків, їх оцінки для закріплення і подальшого розвитку.

Співробітники кафедри онкології взяли активну участь в роботі конгресу. Завідувач кафедри онкології професор Прокіп Гордійчук представив бачення команди клініцистів на проблеми, які існують в організації та наданні паліативної допомоги онкологічному пацієнту. Доповідь була підготовлена командою співдоповідачів до якої входили досвідчені спеціалісти з організації та надання паліативної допомоги: Андрій Кондратенко, Олексій Калачов та аспіранти кафедри онкології Анна Конишева, Микола Гордійчук.

На основі клінічного матеріалу роботи КНП «Київський міський клінічний онкологічний центр», у структурі якого з 2001 року функціонує відділення паліативної медицини, що складається зі стаціонару на 25 ліжок та мобільної паліативної допомоги, були представлені аргументовані висновки щодо покращення якості надання паліативної допомоги саме онкологічному пацієнту.

За результатами роботи конгресу була прийнята резолюція, яка містить пропозиції та рекомендації для органів державної влади щодо покращення якості надання паліативної допомоги.

Ознайомитися з деталями виступу можна за посиланням

Актуальність матеріалу: 90.14% - 7 Голосів
Корисність матеріалу: 90.72% - 7 Голосів