Завідувач кафедри педіатрії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.

Марушко Тетяна Вікторівна закінчила з відзнакою педіатричний факультет Київського медичного інституту в 1982 році. У 1993 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Клінічна оцінка імунологічної реакції із антигенами клітинної стінки золотистого стафілококу при гнійно- запальних захворюваннях у дітей», у 2006 році захистила докторську дисертацію на тему «Ювенільний ревматоїдний артрит: особливості діагностики та лікування». З 1994 року працювала асистентом, з 2003 року – доцентом, з 2007 року на посаді професора кафедри педіатрії НУОЗУ імені П.Л. Шупика. З 2017 року працює на посаді завідувача кафедри педіатрії.

Основні напрямки роботи – дитяча кардіоревматологія, функціональна та ультразвукова діагностика, фізіологія та патологія дітей молодшого віку, дитяча пульмонологія.

Марушко Т.В. - заслужений лікар України, має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальностей педіатрія, дитяча кардіоревматологія.

Володіє інструментальними методиками дослідження (ЕКГ, ЕХО-КГ, реографією, комп’ютерною кардіоінтервалографією). Консультує педіатричних пацієнтів, надає значний об'єм консультативної допомоги органам практичної охорони здоров'я. Постійно працює лікарем дитячим кардіоревматологом в дитячій консультативній поліклініці, впроваджуючи новітні способи діагностики та лікування дітей хворих на ревматичні захворювання.

Автор більше ніж 390 наукових робіт. Автор тестової атестаційної комп’ютерної програми «Педіатрія», «Дитяча кардіоревматологія».

Голова Асоціації дитячих кардіоревматологів м. Києва, громадської організації «Асоціація по вивченню захворювань дитини: Здоров’я дитини – здоров’я нації».

Марушко Т.В. приймає активну участь в громадській роботі: експерт ДОЗ КМДА та МОЗ із спеціальності «Дитяча кардіоревматологія», член постійної робочої групи експертів МОЗ України з питань профільного супроводу централізованої закупівлі біологічних/синтетичних хворобо-модифікуючих протиревматичних препаратів для лікування дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, член робочої групи з розробки проектів нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України з питань охорони здоров’я дітей.

Нагороджена медаллю імені академіка М.Д. Стражеска (2017), медаллю «100 років НМАПО імені П.Л. Шупика» (2018), має подяку від Департаменту охорони здоров’я КМДА (2018).