Професор кафедри педіатрії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор
Куріліна Тетяна Валеріївна у 1988 році з відзнакою закінчила педіатричний факультет Київського медичного інституту імені О.О.Богомольця. Після закінчення інституту навчалася в клінічній ординатурі в НДІ педіатрії, акушерства і гінекології ім. П.Буйко (нині ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені О.М.Лук’янової НАМН України»). З 1990 р. працювала лікарем-ординатором відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей Інституту. У 1994 р. за конкурсом обрана на посаду наукового співробітника відділення неонатології, з 2007 по 2017 рр. – провідний науковий співробітник. З 2017 р. за конкурсом обрана на посаду професора кафедри педіатрії-2 НМАПО (нині кафедра педіатрії НУОЗ України імені П.Л.Шупика).
У 1993 році захистила кандидатську дисертацію «Функціональний стан печінки та перебіг періоду ранньої постнатальної адаптації в новонароджених від матерів з цукровим діабетом», а у 2006 році - докторську дисертацію на тему "Неонатальна адаптація новонароджених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності ендокринного ґенезу (патогенез, профілактика та лікування перинатальних пошкоджень)". У 2004 р. присвоєне вчене звання старшого наукового співробітника, а у 2020 р. - вчене звання професора кафедри педіатрії.
Основні напрямки роботи – неонатальна медицина, нутриціологія та клінічне харчування, катамнестичне спостереження (медико-психологічний супровід) за дітьми груп високого ризику, невідкладні стани, педіатрія розвитку; педіатрична паліативна допомога; питання безпеки пацієнта та біоетики.
Відповідальна за наукову роботу та міжнародну діяльність на кафедрі.
Має вищу кваліфікаційну категорію з неонатології, сертифікат спеціаліста за спеціальністю «Педіатрія».
Автор більше 200 наукових праць, з них: 55 англомовних, 17 патентів на винахід/корисну модель. Співавтор національного підручника «Неонатологія» (2015), навчального підручника «Неонатологія» (2012, 2020), навчального посібника «Неонатологія з позиції сімейного лікаря. 3 видання» (2015).
Член Робочих груп при МОЗ України зі створення клінічних протоколів з неонатології та раннього дитинства. В теперішній час входить до складу мультидисциплінарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темою «Муковісцидоз», відповідальна за розділ з нутритивної підтримки.
Член правління Асоціації неонатологів України (2010-2018). З 2015 по 2018 рр. - експерт консультативно-експертної групи "Лікарські засоби для перинатальної медицини" у державному закладі «Державний експертний центр МОЗ України». Член редакційної колегії журналу «Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина».
Нагороджена Почесною грамотою МОЗ України (2004). Має Подяку від мера м. Києва, Подяку від ректора НУОЗ України імені П. Л. Шупика (2021), Подяку від громадської спілки «Орфанні захворювання України» (2020).
Вільно володіє англійською мовою, що підтверджено сертифікатом.