Google search

 
 

Під головуванням міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулася нарада з керівниками українських професійних асоціацій та громадських медичних об’єднань. Під час зустрічі обговорили ключові пункти Плану перемоги, нещодавно представленого Президентом України Володимиром Зеленським, можливість залучення світової медичної спільноти до його реалізації через посилення голосу медиків на міжнародній арені. Ключова мета: активно взаємодіяти зі світовою медичною спільнотою та доносити до них ключові пункти плану, підкреслюючи важливість його втілення. 

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та міністерка охорони здоров’я Королівства Швеція Акко Анкарберг Йоханссон під час робочого візиту до Києва підписали технічну угоду про посилення та розвиток двостороннього співробітництва у сфері охорони здоров’я та громадського здоров’я. Технічна угода спрямована на реалізацію Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Швецією з урахуванням Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоровʼя та соціальних справ Королівства Швеція. Співпраця також має на меті сприяти подальшій інтеграції України до Європейського Союзу. 

Уряд на виконання рішень РНБО та Президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК, який передбачає: 

17 жовтня завершився 2-й щорічний Міжнародний саміт охорони здоров'я, співорганізаторами якого стали August Mission, MedGlobal Ukraine та Національний університет охорони здоров’я імені П.Л. Шупика.

10 жовтня відмічається Всесвітній день психічного (ментального) здоров’я.
У межах комунікаційної кампанії «Ти як? Стійкість» Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олени Зеленської створено відеоролик-маніфест. Його презентовано у Всесвітній день ментального здоров'я, 10 жовтня. Посилання на відеоролик.

Перші кроки на шляху до розробки професійних стандартів у сфері екстреної медичної допомоги зробили учасники установчої конференції, яка 3 жовтня пройшла в НУОЗУ України імені П.Л. Шупика за ініціативи ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги» та за участі Української федерації професійних медичних об’єднань.

3 жовтня в Національному університеті охорони здоров’я імені П.Л. Шупика відбулася колегія Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної (військової) адміністрації.

Україна має побудувати таку систему симуляційної медицини, яка існуватиме в Європі завтра. Таку думку висловив доктор мед наук, професор Олександр Літус, голова Української Асоціації Симуляційної Медицини, під час обговорення в рамках щорічної міжнародної виставки “Public Health 2024”, яке відбулося 2 жовтня.

27-28 вересня, у Києві,  був проведений 4-й Національний конгрес фізичної та реабілітаційної медицини: «Десять років розвитку фізичної та реабілітаційної медицини в складний період випробувань для України: здобутки, виклики, перспективи», -  присвячений 100 річчю кафедри реабілітаційної медицини, фізичної терапії та спортивної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика та 10 річчю громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини».

1 жовтня щороку відмічається Міжнародний день людей похилого віку та День геронтолога. Всесвітня організація охорони здоров’я інформує, темою заходів цього року є: «Старість з гідністю: Важливість зміцнення систем догляду та підтримки для людей похилого віку в усьому світі».

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко разом із заступницею з питань європейської інтеграції Мариною Слободніченко взяли участь у сесії Європейського форуму здоровʼя Гаштайн (EHFG) «Здоров’я під час війни: реформи, стійкість та відновлення в Україні», яка була організована за підтримки Бюро ВООЗ в Україні. 

З 1 січня 2025 року НСЗУ Національна служба здоров'я України зможе укладати договори з медзакладами строком до трьох років.

Читайте також